SERCE DZWONU

Dzwony towarzyszą nam od wieków, ostrzegają, zwołują, upamiętniają ale i tworzą piękne dźwięki i to właśnie muzykę dzwonów zaprezentuje Elbląskie Towarzystwo Kulturalne we współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury już 25 sierpnia 2018 r..  W godz. 10.00 – 12.00 – w Pasłęku na Parkingu Staromiejskim im. K. Ralkiewicza  i później w Elblągu od godz. 14.00 – 18.00 (ul. Stary Rynek) gościć będziemy carillon mobilny udostępniony przez Muzeum Nauki Gdańskiej. Możliwości carillonu zaprezentuje Monika Kaźmierczak. – w Pasłęku pod hasłem  „Z dzwonami przez wieki – aranżacje muzyki klasycznej, filmowej oraz oryginalne kompozycje carillonowe” a w Elblągu w projekcie „Elektryzujące dzwonki” carillonistce towarzyszyć będzie DJ PARYSS.

Wykonawcy tego niezwykłego koncertu spotykają się nie po raz pierwszy. Jednym z  projektów DJ-a PARYSSA jest „CARILLON SOUND SYSTEM”, który jest kombinacją muzyki house, klasyki i popu, granymi na mobilnym carillonie, trąbce, instrumentach klawiszowych.  Wszystkie podkłady zostały skomponowane przez dja Paryssa, a kompozycje wykorzystują tak znane motywy muzyczne, jak np.: Alleluja z Oratorium Mesjasz J.F.Haendla.  Jest to pierwszy taki projekt w Polsce.

Zarówno w Pasłęku jak i później w Elblągu dźwiękom carillonu towarzyszyć będą warsztaty artystyczne dla dzieci.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerami są: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. K.Wojtyły, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne a patronat medialny sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.