Lili Liliana

promocja płyty

Już 15 marca 2019 roku zapraszamy na spotkanie promujące drugi album długogrający Lili Liliany. Na płycie zatytułowanej „Blekot” znajduje się  osiem piosenek samodzielnie skomponowanych i nagranych przez artystkę. Podstawą melodii są gitara i śpiew, wokół których powstały aranżacje. Kompozycje zawarte na płycie są znacznie dojrzalsze od dotychczasowej twórczości Lili. Chociaż wciąż utrzymane są w stylu akustyczno-folkowym, to ważną rolę odgrywa w nich gitara elektryczna. „Blekot” to opowieść o smutku i tęsknocie. O nostalgii za czymś nieosiągalnym, poszukiwaniu własnej drogi i zwątpieniu, które tej podróży towarzyszy.

Płytę zapowiedział teledysk do piosenki „Gwiazda spada”. Obraz zrealizowany przez grupę „movieMy” idealnie oddaje klimat panujący na płycie – ukazuje przemijalność przedmiotów, które niegdyś emanowały pięknem, próbę ich ożywienia i czekanie na moment uniesienia, wypatrywanie znaków na niebie. Piosenka jest również wstępem do całego albumu. Płyta została wydana przez grupę twórczą Psiszczęk oraz współfinansowana ze środków Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego w ramach programu stypendialnego „Promocje”. Oprawę graficzną stworzył Daniel Kamocki, natomiast za miks i mastering odpowiedzialny jest Szymon Sochacki.

A kim jest Lili Liliana?  – Lili Liliana, to pseudonim sceniczny Ady Krawczuk, która tworzy piosenkę autorską z użyciem różnorodnego zestawu instrumentów, a podstawą brzmienia jej utworów jest gitara i śpiew. Jej muzykę  umieścić można blisko folku, poezji śpiewanej oraz estetyki DIY.

Samodzielnie tworzy zarówno warstwę muzyczną, jak i tekstową kompozycji. Język polski, którym operuje, to dla niej materia twórczej ekspresji, ale też eksperymentów formalnych i znaczeniowych. W swoich piosenkach stara się opowiadać o emocjach i przeżyciach w sposób niejednoznaczny i metaforyczny.

Do tej pory wydała własnym nakładem: album „Szczaw” (2014), EP „Bezśnieże” (2016) oraz EP „taniec współczesny / wakacje” (2019).  W 2017 roku jej piosenka „Zmiany” znalazła się na płycie Nowy Kanon Polskiej Piosenki wydanej przez Stowarzyszenie Kulturalne Opole.

Spotkanie promujące płytę będzie połączone z koncertem artystki a odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 18.00 w SM Zakrzewo przy ul. Robotniczej – wstęp wolny