UŚMIECH PRIMADONNY

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” zapraszają w  piątkowe popołudnie (28 lutego 2020 roku) na spotkanie, które upłynie pod znakiem operetki. Bohaterką będzie primadonna polskiej operetki Pani Elżbieta Ryl-Górska Kim jest? – śpiewaczka operetkowa – sopran, pedagog muzyczny, bohaterka książki „Uśmiech primadonny”, którą napisali Karolina Prewęcka i Paweł Świętorecki (Wydawnictwo Demart, Warszawa 2016 r.). Elżbieta Ryl-Górska dyplom w klasie śpiewu uzyskała u Ady Sari. Jej opiekunami wokalnymi były obok Ady Sari – Wanda Wermińska i Zofia Fedyczkowska. Debiutowała w Operetce Warszawskiej ale można ją było usłyszeć na scenie Operetki Szczecińskiej, Krakowskiej, Opery Nova i Opery Wrocławskiej. Koncertowała też na wielu scenach całego świata, czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, krajach Beneluxu, krajach byłego Związku Radzieckiego i wielu innych.
W latach 1982-1996 śpiewała we Frankfurcie nad Menem i koncertowała w Niemczech. Poza sceną operetkową współpracowała też m.in. z kabaretem „Dudek”. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Wydała dwie płyty CD ale utwory w jej wykonaniu znalazły się też na tzw. winylach wydanych przez Polskie Nagrania.  Obecnie mieszka w Warszawie, zajmuje się pracą pedagogiczną i nadal występuje na estradzie.

Elblążanie będę mogli spotkać się z primadonną polskiej operetki w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” ul. Robotnicza 246, gdzie obok utworów na żywo zobaczymy wspomnieniowe filmy ale też poznamy książkę jej poświęconą. Zarówno książkę jak i płyty będzie można kupić po spotkaniu i to z autografem artystki.

Początek spotkania godz. 17.00 wstęp wolny