wieczór autorski

Od 1967 roku, w dniu urodzin Andersena (02 kwietnia), obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły zapraszają na spotkanie z Heleną Murawską – Lenckowską, autorką m.in. bajek i opowiadań dla dzieci. W swoim dorobku ma też prozę poetycką, wiersze. Jest laureatką konkursów literackich a jej wiersze ukazały się m.in. w antologiach: „ „Złote oczy”, „Kwiaty jesieni” czy w kwartalniku „Tygiel”, „Tydzień w Elblągu” czy „Razem z Tobą”. Jej pierwszy autorski tomik wierszy zatytułowany „Okruchy życia, okruchy wiary” został wydany w 2014 roku. W roku 2021 ukazały się dwa kolejne tomiki wierszy – „W ogrodzie myśli” i „Mistyka dni”. W swoim dorobku ma też  książki dla dzieci. Ta pierwsza, to „Malowniczy świat dzieci” a ostatnia, to „W krainie Amelki i Wicka; bajki i opowiadania spod skrzydeł Białego Orła”.
Od 1991 roku związana z Elblągiem; ukończyła studia bibliotekarskie w Zakładzie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Po studiach przez ponad 10 lat pracowała w olsztyńskim Antykwariacie Naukowym „Antokol” a w Elblągu m.in. w bibliotekach szkolnych.

Zapraszamy 09 kwietnia 2024 r. do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu ul. św. Ducha 25 (III piętro); początek spotkania o godz. 17.00.