Jazzowe kolędowanie

Wielkimi krokami zbliżają się święta i warto choć na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego i posłuchać dobrej muzyki a to zagwarantuje nam zespół „Jazz Do It”. Już 15 grudnia 2018 r. w Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo zabrzmią jazzowe wersje kolęd, które usłyszymy w wykonaniu znakomitych muzyków a wystąpią: Małgorzata Szarek (śpiew), Mariusz Gęgotek (piano), Marcin Gawdzis (trąbka), Andrzej Zielak (kontrabas), Krzysztof Narodowski (perkusja).

A  kim są artyści?

Małgorzata Szarek wokalistka, kompozytorka, muzykolog, absolwentka Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie wokalistyki jazzowej prof. Izy Zając oraz muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Edukację muzyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem Małgorzaty Miecznikowskiej-Gurgul w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych, w których zdobywała I nagrodę, m.in. Pejzaż bez Ciebie w Bydgoszczy, poświęcony twórczości Anny Jantar z 2007 roku, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu z 2008 roku czy Festiwal Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie z 2010 roku.

Mariusz Gęgotek absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Fortepianu. Obecnie pedagog w PSM 2 stopnia im. F. Chopina na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Warszawie, a także w Studium im. H. Majewskiego w Warszawie.  Współpracuje z teatrami „Roma” i „Buffo”  oraz  z czołówką polskiej jazzowej sceny muzycznej np. Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Robert Majewski, Kazimierz Jonkisz.

Marcin Gawdzis  trębacz jazzowy, pedagog, kompozytor i aranżer, wykładowca trąbki jazzowej na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W1995 roku ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie trąbki prof. Piotra Wojtasika. Laureat wielu konkursów jazzowych, m.in. W 1993 i 1995 wraz z zespołami THE SIMILARS i JOINT VENTURE zdobył I miejsca i wyróżnienia indywidualne na festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie;  IV  miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1994); nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty na Jazz – Rock Festiwal w Olsztynie (2003). Koncertował niemal we wszystkich państwach europejskich. Ma w swoim dorobku gościnny udział w nagraniu 28 płyt różnych artystów, tworzących w rozmaitych stylistykach muzyki rozrywkowej. Współtworzył trzy solowe płyty zespołowe oraz wyprodukował autorską płytę swojego kwintetu. Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej ale nie tylko. Spośród wielu muzyków należy wymienić m.in.: Erica Allena, Jerrye’go Goodmana, Marię Schneider, , Jonatana Rautio,  Garrye’go Guthmana, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Henryka Miśkiewicza, Leszka Możdżera, Zbigniewa i Jacka Namysłowskich, Krystynę Prońko, Annę Serafińską, Piotra Lemańczyka, Dominika Bukowskiego, Jarosława Śmietanę, Cezarego Konrada, Marka Napiórkowskiego, Współpracuje z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy. W 2012 za współtworzoną płytę „Projekt Elbląg”, otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Elbląga w kategorii „Wydarzenie Roku”. W 2014 roku, za album solowy „Shadows of Autumn”, uzyskał nominację do nagrody „Fryderyki”, w kategorii: Jazzowy debiut roku.

Andrzej Zielak kontrabasista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kutnie. Studia wyższe ukończył na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w Instytucie Jazzu, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli-Meira. W swoim dorobku artystycznym ma występy na wielu festiwalach jazzowych, m.in.: Jazz Jambore, Bielska Zadymka Jazzowa, Festival Jazz d’Avignon, Jazz Forum Festiwal, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, „Old Jazz Meeting” w Iławie i in. co było okazją do gry w zespołach: Piotra Wojtasika, Eryka Kulma, Krzysztofa Popka, Włodka Pawlika Anny Serafińskiej, Andrzeja Jagodzińskiego, Wojtka Kamińskiego, Karoliny Glazer, Moniki Borzym, Old Timers.

Krzysztof Narodowski  ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu: I stopień w klasie fortepianu u mgr Aleksandry Serockiej, II stopień w klasie perkusji u mgr. Szczepana Polewskiego. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie perkusji u  dr Mirosława Adrjanczyka. W 2003 roku laureat III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu oraz uczestnik Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo – Włochy 2008 r. W 2010 roku, jako jeden z finalistów konkursu dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku, wystąpił wraz z Polską Filharmonią Bałtycką wykonując II Koncert Marimbowy  N.Rosauro. Na swoim koncie ma liczne koncerty z Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Słupską, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Kaliską w takich krajach jak Francja, Anglia, Włochy, Ukraina czy Grecja. Obecnie jest perkusistą Orkiestry Wojskowej w Elblągu, pedagogiem klasy perkusji w MDK w Elblągu, a także występuję w Orkiestrze Symfoników Gdańskich: koncerty z Lady Punk, Coma, Czerwone Gitary, Tymon Tymański, O.S.T.R.

Organizatorami koncertu są: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo”                                 15 grudnia 2018 r. początek koncertu o godz. 17.00

SM Zakrzewo ul. Robotnicza 246;  wstęp wolny

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl